صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

هفتمين جلسه سال جاری شورای فنی استان در تاریخ 1397/10/04 به ریاست معاون محترم امور عمرانی استانداري قم، در محل دفتر معاونت امور عمراني برگزار گردید.

در آغاز جلسه جناب آقاي جواهر مدير محترم نظام فني واجرايي سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان درخصوص ضوابط فني و مالي قراردادي جديد ابلاغي در حوزه  نظام فني واجرايي، از جمله تبيين مواردي از بخشنامه شماره 1299188/ 96 مورخ 1396/05/04 (اصلاحيه دستورالعمل انعقاد پيمان اجراي كارهاي ساختماني به صورت سرجمع)، نظر خواهي در خصوص راهنماي تهيه گزارش هاي فنی و مالی و نحوه ارجاع کار در پروژه هاي مشارکتی در بخش آب و فاضلاب و نظر خواهي درخصوص پيش‌نويس دستورالعمل طراحي و اجراي بام‌هاي سبز اطلاع‌رسا‌ني نمودند.

در ادامه، گزارش كارگروه نظارت شوراي فني استان در خصوص بازديد از پروژه‌هاي (اتصال گمرك به راه‌آهن سراسري، تكميل ساختمان مركز جامع سلامت روستاي قمرود، احداث مجتمع فرهنگي و هنري خيابان امام‌(ره))، ارائه گرديد و سپس گزارش نمايندگان دستگاه‌هاي مجري پروژه‌هاي مذكور ارائه و نظرات اعضاء در اين خصوص بيان شد. در ادامه گزارش كارگروه پيمان و ضوابط فني در خصوص پاسخ به سئوالات و ابهامات برخي از دستگاه‌هاي اجرايي و عوامل نظام فني و اجرايي ارائه شد. در ادامه گزارش كارگروه مصالح و تجهيزات صنعت ساخت در خصوص آخرين وضعيت آزمايشگاه‌هاي فعال در زمينه آزمايشات مقاومت مصالح ارائه گرديد و در نهايت گزارش كارگروه آموزش و ترويج ضوابط فني در خصوص برگزاري دوره‌هاي آموزشي پيشنهادي، به استماع حاضرين رسيد.

در ادامه جناب آقای بهشتی معاون محترم امور عمرانی استانداری قم و رييس شورا با تأكيد مجدد بر عدم اجراي پروژه‌هاي عمراني توسط دستگاه‌هاي غيرتخصصي، با تأكيد بر استفاده از ظرفيت‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي استان را در اجراي با كيفيت پروژه‌هاي عمراني يادآور شدند دستگاه‌هاي اجرايي فاقد توان فني و تخصصي مي‌بايست قبل از پذيرش اجراي پروژه‌ها، عدم وجود توان فني و تخصصي خود را در موعد و زمان مقرر  به مراجع مربوطه اعلام نمايند. ايشان همچنين بر انجام پيگيري‌هاي لازم در جهت استفاده از توان فني اداره كل نوسازي مدارس به عنوان يك ظرفيت فني موجود در استان تأكيد نمودند.

 


٠٩:٢٠ - 1397/10/09    /    شماره : ٢٢٠٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٠خروجسازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم