صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

پنجمين جلسه سال جاري شوراي فني استان

در آغاز جلسه، آقاي جواهر مدير نظام فني واجرايي سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان درخصوص ضوابط مالي و قراردادي جديد ابلاغي نظام فني واجرايي، (ازجمله: دستورالعمل شرح خدمات و تعيين حق‌الزحمه مطالعات ژئوفيزيك سال 1398، راهنماي كاربرد بيمه‌هاي مهندسي و مسووليت مدني كارفرما در مقابل كاركنان (تهيه، ارزيابي، دريافت خسارت) و مكاتبه رييس محترم امور نظام فني و اجرايي مشاورين و پيمانكاران سازمان برنامه و بودجه كشور در خصوص نحوه اعلام وصول فرم اطلاعاتي بخشنامه جبران آثار ناشي از افزايش قيمت ارز... توسط شوراي فني استان‌ها)، اطلاع‌رسا‌ني نمودند.

در ادامه، گزارش كارگروه پيمان و ضوابط فني در خصوص رسيدگي به درخواست‌هاي مطروحه توسط شركت آب و فاضلاب روستايي، اداره كل منابع طبيعي و دانشگاه علوم پزشكي استان و سازمان قطار شهري قم در خصوص تجديد نظر در نرخ پيمان و درخواست‌هاي اعلام وصول فرم اطلاعاتي بخشنامه جبران آثار ناشي از افزايش قيمت ارز در پيمان‌هاي ريالي فاقد تعديل (موضوع ماده 7 بخشنامه مذكور)، ارائه و توضيحات نمايندگان دستگاه‌هاي مذكور ارائه شد.

سپس گزارش بازديد كارگروه نظارت از پروژه‌ كمپينگ امامزاده شاه جمال‌(ع)، ارائه و توضيحات نمايندگان دستگاه‌هاي مجري و نظرات اعضاء در اين خصوص بيان گرديد.

در ادامه گزارش كارگروه مصالح و تجهيزات صنعت ساخت در خصوص بازديد از آزمايشگاه‌هاي بتن و واحدهاي توليدي بتن آماده ارائه  و نظرات اعضاء در اين خصوص بيان گرديد.

جناب آقاي نوربخش رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان با اشاره به گزارش كارگروه نظارت، بر ارائه گزارش دستگاه‌هاي اجرايي در خصوص عملكرد مشاوران و پيمانكاران فعال در پروژه‌هاي استان و رسيدگي به ضعف عملكرد بر اساس دستورالعمل نحوه رسيدگي به تخلفات انتظامي(حرفه‌اي) تأكيد نمودند.

جناب آقاي بهشتي معاون امور عمراني استانداري، با اشاره به مكاتبه اداره كل مديريت بحران در خصوص رعايت اصول ايمني در پروژه مترو قم، با اشاره به سختي‌ها و مشكلات موجود در عمليات اجرايي پروژه‌هاي مترو، پيگيري‌ها و هماهنگي‌هاي مجري با ساير دستگاه‌هاي اجرايي استان ضروري دانسته و بر هماهنگي بين كارفرما، مشاور مربوطه و دستگاه‌هاي تخصصي به منظور پيشگيري از بروز هرگونه خطر احتمالي و تسريع در رفع عوامل خطر ساز تأكيد نمودند.


١٠:٣٧ - 1398/07/25    /    شماره : ٣٤٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٤



خروج







سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم