صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

شورای فنی استان

هشتمين جلسه سال جاری شورای فنی استان در تاریخ 22/09/1396

در اين گزارش نمونه‌هايي از علل بروز تخريب در ساختمان‌ها در اثر وقوع زلزله ارائه و مقايسه‌اي نيز با ايرادات موجود در ساخت و سازهاي جديد صورت گرفت. در ادامه جناب آقاي مقومي رييس محترم سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ضمن جمع‌بندي موارد به ضرورت حساسيت در مقوله‌هاي استفاده از مصالح استاندارد، عوامل داراي كارت مهارت فني و استفاده از مجريان ذيصلاح در امر ساخت و ساز براي كاهش خسارات تأكيد نمودند.

جناب آقاي بهشتي معاون محترم امور عمراني استانداري با اشاره به اين نكته كه وقوع زلزله خبر نمي‌كند و هر لحظه امكان وقوع زلزله در هر نقطه از كشور وجود دارد و استان قم نيز با توجه به گسل‌هاي موجود در منطقه و واقع شده در منطقه با خطر نسبي زلزله زياد، از اين موضوع مستثني نمي‌باشد. لذا بحث نظارت بايد تقويت شود كه اين امر با توجه به قوانين و مقررات موجود با دقت مضاعف مجريان و ناظرين محقق مي‌شود. ايشان در ادامه پس ارائه كارگروه مصالح و تجهيزات صنعت ساخت در خصوص گزارش آماري از كيفيت بتن مصرفي در پروژه‌هاي ساختماني استان، كاهش كيفيت بتن مصرفي در ساخت و سازها را قابل قبول ندانسته و برخورد با واحدهاي توليدي بتن و خدمات آزمايشگاهي كه اصول استاندارد را رعايت نمي‌كنند را ضروري دانستند.

 

در پايان جناب آقاي رضوي رئيس محترم سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قم و دبير شورا، با اشاره به اهميت موضوع استفاده از مصالح استاندارد در پروژه‌هاي ساختماني در جهت عملكرد مطلوب ساختمان‌ها، لزوم همكاري دستگاه‌هاي ذيربط براي تحقق اين هدف را متذكر شدند و همچنين بر دادن تذكر در گام اول جهت برخورد با متخلفين حوزه توليد و عرضه مصالح غير استاندارد تاكيد نمودند.


١٣:٣٠ - 1396/10/04    /    شماره : ٥٧٠    /    تعداد نمایش : ٨٦خروجسازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم