صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

اولين جلسه سالجاری شورای فنی استان

در اين جلسه جناب آقاي جواهر مدير محترم نظام فني واجرايي سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان، پس ازاعلام دستورجلسه،درخصوص نشريات،بخشنامه‌ها ودستورالعمل‌هاي جديد ابلاغي نظام فني واجرايي اطلاع‌ رسا‌ني نمودند.

در ادامه، گزارش كارگروه نظارت در خصوص بازديد از پروژه‌هاي ايستگاه‌هاي 9 و 13 خط Aقطار شهري قم، تقاطع غير همسطح شهيد كريمي و بلوار امام علي عليه‌السلام پرديسان ارائه گرديد  در ادامه گزارش كارگروه مصالح و تجهيزات صنعت ساخت در خصوص بچينگ‌هاي موقت مستقر در پروژه‌ها، نحوه ادامه نظارت بر شركت‌هاي خدمات فني آزمايشگاهيارائه و در ادامه گزارش كارگروه پيمان به استماع حاضرين رسيد.در این جلسه گزارش اداره كل نوسازي مدارس استان در خصوص اهميت و ضرورت كنترل كيفيت ميلگردهاي مصرفي در پروژه‌ها و تحليل نتايج آزمايش‌هاي به عمل آمده از مصالح مذكور براي تطابق با آيين‌نامه‌ها و مقررات استاندارد مربوطه ارائه گرديد.

در این نشست بر لزوم استفاده از كالاها و مصالح ايراني، توسط دستگاه‌هاي اجرايي استان در پروژه‌هاي عمراني تاکید گردید ، همچنين حساسيت مديران دستگاه‌هاي اجرايي به بحث آموزش كارشناسان و عوامل فني و اجرايي مورد توجه ویژه قرار گرفت .

جناب آقای رضوی رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دبير شورا با اشاره بر لزوم رعايت اصول كيفيت و مقررات استاندارد در تأمين مصالح مصرفي در پروژه‌هاي عمراني استان، بر تلاش هر چه بیشتر دستگاه‌هاي ذيربط در جهت نظارت بر ارتقاء کیفیت مصالح توليدي استان تأكيد نمودند.

در پایان جناب آقای بهشتی معاون محترم امور عمرانی استانداری قم و رييس شورا ضمن تقدير از فعاليت‌هاي دبيرخانه شورا و كارگروه‌هاي ذيل آن، به اهميت و جايگاه شوراي فني استان اشاره و در اين راستا بر حضور منظم اعضاء در چارچوب آيين‌نامه روش كار شوراي فني تأكيد نمودند. ايشان همچنين با اشاره به گزارش اداره كل نوسازي مدارس افزودند؛ تهيه گزارش‌هاي تحليلي و مستند و انعكاس موضوع به دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط نظير صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملي استاندارد و سازمان برنامه و بودجه كشور مي‌تواند سبب ايجاد موج مثبت و ارتقاء كيفيت ميلگرد توليدي كشور گردد.

در اين جلسه اقدامات و پيگيري دستگاه‌هاي اجرايي با اولویت وجدیت در راستاي تسريع در اجراي پروژه‌هاي مطروحه و رفع موانع اجرایی آنها مورد تاکید شورا قرار گرفت .


٠٩:٠٢ - 1397/02/31    /    شماره : ٧٤٨    /    تعداد نمایش : ١٦٦خروجسازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم