صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سومين جلسه شوراي فني استان در سال 1398

در آغاز جلسه، آقاي جواهر مدير نظام فني و اجرايي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در خصوص ضوابط مالي و قراردادي جديد ابلاغي نظام فني و اجرايي، (ازجمله: دستورالعمل نحوه‌ جبران آثار ناشی از افزایش قیمت ارز در پیمان‌های ریالی فاقد تعدیل، دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشی از افزایش قیمت ارز در پیمان‌های ریالی فاقد تعدیل (تمدید 1395)، ابلاغ فهرست بهای واحد پایه رشته مرمت بناهاي تاریخی سال 1398، دستورالعمل نحوه انتخاب عوامل و تعیین حق‌الزحمه خدمات نظارت کارگاهی مشاوران سال 1398، دستورالعمل تعیین حق‌الزحمه خدمات نظارت، دستورالعمل تعدیل حق‌الزحمه خدمات تهیه طرح توسعه و عمران، حوزه نفوذ و تفصیلی شهرها، دستورالعمل تعدیل حق‌الزحمه خدمات تهیه طرح‌های هادی روستایی، دستورالعمل تعدیل حق‌الزحمه خدمات تهیه طرح توسعه و عمران (جامع) ناحیه)، اطلاع‌رسا‌ني نمودند.

در اين جلسه، اعضاء با توجه به نقش مهم مفاد شرايط عمومي پيمان در روند اجرا و رسيدگي به پروژه‌هاي عمراني، پيشنهاد ارسال پيش‌نويس شرايط عمومي پيمان به استان‌ها براي اظهار نظر، قبل از ابلاغ آن را ارائه نمودند.

در ادامه، گزارش بازديد كارگروه نظارت از پروژه‌هاي احداث مدارس هندويان و فرهنگيان، عمليات اجرايي اتصال میدان شهدای فردو به بلوار مرجعیت و احداث پل خورآباد، ارائه و توضيحات نمايندگان دستگاه‌هاي مجري و نظرات اعضاء در اين خصوص بيان گرديد.

سپس گزارش كارگروه مصالح و تجهيزات صنعت ساخت شوراي فني استان در خصوص بازديدهاي صورت گرفته از آزمایشگاههای بتن و واحدهای تولیدی مصالح نوين (بتن سبك) و بتن آماده ارائه و نظرات حاضرين در اين زمينه استماع گرديد.

جناب آقاي نوربخش رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان، بر نقش مهم رعايت اصول ايمني در پيشگيري از بروز مخاطرات در پروژه‌هاي عمراني تأكيد نمودند و يادآور شدند رعايت اين مهم در كليه پروژه‌ها چه از محل اعتبارات دولتي تأمين اعتبار گرديده‌اند و چه آنهايي كه از محل عمومي نمي‌باشند منجمله پروژه‌هاي خيرين ضروري مي‌باشد.

جناب آقاي بهشتي معاون امور عمراني استانداري، با اشاره به گزارش كارشناسي ارائه شده توسط كارگروه مصالح و تجهيزات ساخت شوراي فني استان در خصوص واحد توليدي بتن فاقد مشخصات فني لازم، بر ضرورت برخورد با واحدهاي متخلف كه اصول كيفيت را رعايت نمي‌كنند تأكيد نمودند. ايشان يادآور شدند، كيفيت بتن مصرفي در ساخت و سازها، تأثير مسقيم در پروژه‌ها و ساخت و سازهاي استان دارد و در راستاي حفظ منافع سرمايه‌هاي عموم مردم و ارتقاء كيفيت اجراي پروژه‌ها در استان با واحدهاي متخلف برخورد جدي صورت گرفته و نبايد در برخورد با آنها اغماض گردد. در راستا با تلاش دستگاه‌هاي ذيربط و اتخاذ تصميم بر مبناي اصول كارشناسي، خروجي مطلوبي در ساخت و ساز شهري شاهد خواهيم بود.

ايشان همچنين با توجه به اينكه پروژه‌هاي بازآفريني شهري در حوزه‌هاي مختلف درمان، آموزش، شهرسازي و ... تعريف و اجرا مي‌شوند، بر لزوم پيگيري اجراي پروژه‌هاي بازآفريني شهري توسط دستگاه‌هاي تخصصي ذيربط اشاره تأكيد نمودند.


١٤:١١ - 1398/04/02    /    شماره : ٣٣٤٨    /    تعداد نمایش : ١٥٢خروجسازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم