صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بازديد اعضاي كارگروه نظارت شوراي فني استان

عمليات اجرايي پروژه بهسازي قطعه اول محور قم-نيزار حد فاصل روستاي چشمه‌علي تا كارخانه سيمان نيزار با مبلغ اعتبار 40 ميليارد ريال از تير ماه 1396 شروع شده است. عمليات اجرايي پروژه شامل خاكبرداري، خاكريزي، روسازي و احداث ابنيه فني مي‌باشد كه در زمان بازديد، عمليات خاكبرداري و خاكريزي به اتمام رسيده و پروژه داراي 70 درصد پيشرفت فيزيكي مي‌باشد. در حال حاضر نيز تكميل ابنيه‌هاي فني و اجراي روسازي در حال انجام مي‌باشد..

ترانشه‌برداري‌هاي سنگي تا ارتفاع 17 متر و خاكريزي‌هاي به‌ارتفاع 9 متر از بخش‌هاي مهم اجرايي و همچنين حساسيت فعاليت در مجاورت تأسيسات خطوط انتقال گاز، آب و برق از جمله مشكلات اجرايي پروژه عنوان گرديد.

محور قم-نيزار از محورهاي پر حادثه‌ استان مي‌باشد كه پس از بهره‌برداري از اين پروژه، مسير دو طرفه قم- نيزار به دو مسير دوخطه و مجزا تقسيم شده و نقاط حادثه‌خيز موجود در محور برطرف مي‌گردد.

با بهره‌برداري از اين پروژه و كاهش مسافت مسير دليجان به قم(محور قديم اصفهان) علاوه بر صرفه‌جويي در مصرف سوخت و كاهش آلودگي، بخشي از ترافيك محور سلفچگان-قم و نيز آزادراه قم-اصفهان نيز به اين محور منتقل خواهد شد.

 


٠٨:١٢ - 1397/06/12    /    شماره : ١٩٣٤    /    تعداد نمایش : ٤٣٢خروجسازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم