صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ششمين جلسه سال جاری شورای فنی استان

ششمين جلسه سال جاری شورای فنی استان به ریاست معاون محترم امور عمرانی استانداري قم، در محل دفتر معاونت امور عمراني برگزار گردید.

در آغاز جلسه جناب آقاي جواهر مدير محترم نظام فني واجرايي سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان درخصوص ضوابط مالي و قراردادي جديد ابلاغي نظام فني واجرايي، (از جمله دستورالعمل نحوه جبران آثار ناشي از افزايش قيمت ارز در پيما نهاي ريالي فاقد تعديل، اصلاح آيين نامه اجرايي بند (هـ) تبصره (5) ماده واحده قانون بودجه سال 1397كل كشور، مجموعه دستورالعملهاي مطالعات مهندسي ارزش در دوره پيش از عمليات اجرا و ساخت و شاخص‌هاي موقت دوره‌هاي سه ماهه اول و دوم سال 1397) اطلاع‌رسا‌ني نمودند.

در ادامه گزارش كارگروه نظارت شوراي فني استان در خصوص تدوين تفاهم‌نامه و دستورالعمل ايمني كارگاه‌هاي ساختماني و گزارش بازديد از پروژه‌هاي بهسازي پل عسگرآباد، اجراي شبكه‌هاي اصلي و فرعي فاضلاب مسكن مهر پرديسان و احداث درمانگاه امام علي النقي(عليه‌السلام) ارائه گرديد و سپس گزارش نمايندگان دستگاه‌هاي مجري پروژه‌هاي مذكور ارائه و نظرات اعضاء در اين خصوص بيان شد. در ادامه گزارش كارگروه پيمان و ضوابط فني در خصوص درخواست‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي و مشكلات پروژه‌هاي عمراني و پيمانكاران در وضعيت اعتباري فعلي كشور و افزايش قيمت مصالح و تجهيزات و متعاقب آن بروز چالش در پيشرفت پروژه‌هاي عمراني ارائه شد و در نهايت گزارش كارگروه آموزش و ترويج ضوابط فني در خصوص دورهاي برگزار شده مصوب شورا، به استماع حاضرين رسيد.

در ادامه جناب آقای بهشتی معاون محترم امور عمرانی استانداری قم و رييس شورا با تأكيد بر عدم اجراي پروژه‌هاي عمراني توسط دستگاه‌هاي غيرتخصصي، يادآور شدند تلاش و پيگيري‌هاي به موقع دستگاه‌هاي اجرايي به‌خصوص در اجراي پروژه‌هاي شهري، رضايت شهروندان را نيز در پي خواهد داشت. ايشان همچنين بر تسريع در انجام هماهنگي و پيگيري‌ در اجراي بموقع پروژه‌هاي بازآفريني شهري كه عمدتا در بافت فرسوده شهري قرار دارند و رفاه حال ساكنين مناطق مربوطه را دارد، تأكيد نمودند.

ايشان در پايان ضمن تشكر از فعاليت‌هاي دبيرخانه شورا، ارتقاء دانش فني عوامل، مديران و كارشناسان دستگاه‌هاي اجرايي را از علل ارتقاء كيفيت ساخت و ساز در استان بيان نمودند و تحقق اين مهم را منوط به نيازسنجي مناسب و برنامه‌ريزي صحيح در اجراي دوره‌هاي آموزشي دانستند.


٠٨:٣٠ - 1397/08/27    /    شماره : ٢٠٢١    /    تعداد نمایش : ١٢٧خروجسازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم